На ринку будматеріалів постійно з'являються новинки. І якщо як фундамент вже довгий час використовуються бетонні блоки або цілісний стрічковий фундамент з того ж бетону, то для кладки стін застосовуються різні матеріали: цегла, піноблок, газоблок. Але два останні види не відрізняються своєю міцністю, тому вони не можуть застосовуватися для того, щоб із них будувати несучі стіни. А ось якщо для будівництва стін або перегородок використовувати поризований керамічний блок, цей будматеріал є не тільки дуже міцним, але в той же час він посилює теплоізоляційні властивості стін.
Керамічний поризований блок (його називають і цеглою) є пустотілим великоформатним каменем, що відрізняється мікропористою внутрішньою структурою. Його замовити ви можете тут https://keraterm.com.ua/. Це штучний камінь, де як основна сировина використовується легкоплавна глина. Під час підготовки такої глини до неї додаються тирса, яка під час випалу просто згорає і за рахунок цього в даному штучному камені з'являються порожнечі. Порізовані керамічні блоки мають різні розміри: довжина може становити від 25 до 50 см, а ось ширина у них стандартна — 25 см. Товщина їх також може бути різною.
Серед переваг даного будівельного матеріалу для стін можна виділити таке:
- Використовуючи великі розміри такого виду цегли, можна прискорити будівельний процес;
- При кладці великих керамічних блоків значно економиться розчин;
- за рахунок меншої кількості швів можна уникнути так званих "містків холоду";
- у цих блоках є як пази, так і гребені, тому вдасться уникнути помилок під час кладки стін;
- такі блоки відрізняються легкою вагою, тому не буде потрібно занадто потужний фундамент.
Не варто забувати і того, що керамічні блоки відрізняються теплоізоляційними якостями, тому можна заощадити на утеплювачі для стін.
Але цей будівельний матеріал все-таки має один істотний недолік — він дуже добре вбирає вологу. Тому стіни, побудовані з керамічних блоків, треба штукатурити чи покривати іншим облицювальним матеріалом. Необхідно звернути свою увагу і на те, що для будівництва стін може використовуватися цементно-пісочний розчин. Але краще застосовувати спеціальний теплий розчин, за рахунок чого значно покращаться теплоізоляційні якості таких блоків.