Як у пансіонатах проводять догляд за лежачими хворими

0
226

Лежачий хворий потребує гігієни частіше. Наприклад, якщо є нетримання сечі чи інші тяжкі прояви захворювань, мити людину бажано щодня. Якщо ускладнень немає, тіло та голову достатньо мити раз на тиждень. А ось ноги – щодня, інтимні місця – вранці та ввечері. Заздалегідь подумайте, чи впораєтеся ви поодинці, тому що при миття в ліжку лежачого доведеться піднімати і повертати, якщо він сам не може.

Спочатку деякі можуть чинити опір, тому що важко і важко. Ймовірно, доведеться провести розмову про користь таких дій. У будь-якому випадку, кожні 4 години хворого слід змушувати перевертатися з одного положення в інше, вчити його робити це самостійно самостійно. Горизонтальне становище призводить до застою у тканинах всього організму, зокрема, в бронхо-легеневої системі. Хворого слід навчити елементарним правилам дихальної гімнастики. Така процедура дозволить уникнути пневмонії. Можна скористатися повітряними кульками, надувати і здувати їх. Гарний догляд у Києві пенсіонерам пропонує цей пансіонат https://blizkie-ludi.com.ua/ukhod-za-tyazhelobolnymi-i-lezhachimi-bolnymi/.

Як у пансіонатах проводять догляд за лежачими хворими

Відмінний засіб — трубочка для коктейлю, яка опускається в склянку і через неї випускається повітря, що вдихається. За допомогою вправ легені почнуть працювати більш активному режимі.

Не дайте засохнути шкірі!
Посилена кератизація та епітелізація шкіри – один із фізіологічних механізмів у лежачих хворих. Уникнути можна за дотримання таких дій:

Якщо немає можливості приймати повну ванну або душ, можна виконати такі дії:

Це варіант сухого купання, який замінятиме повноцінне. Після процедур обов'язково намазати все тіло лосьйоном, приділяючи особливу увагу спині та ногам. Масажні рухи допоможуть посилити кровотік, а шкірі буде легше дихати, зникнуть явища гіпоксії.

Як у пансіонатах проводять догляд за лежачими хворими

Лайфхак для туалету

Процес сечовипускання та дефекації – це те, що завдає як естетичних, так і психологічних незручностей. Найчастіше можна зустріти опір від хворого, відмова у догляді, особливо якщо все відбувається свідомо. У продажу є памперси, які полегшують умови, але не завжди вони містять кількість рідини або результати дефекації, як заявляють виробники. Тому треба вчити лежачого самому справлятися з труднощами. Щоб процедура була такою неприємною, можна значно полегшити весь процес дефекації. Для цього треба:

Безпосередньо перед дефекацією на судно натягується мішок для сміття. Хворий може випорожнюватися не турбуючись за результат, все залишиться в пакеті, який потім просто викидається. Наслідки процедури видаляються вологими серветками. Судно залишиться чистим, а результат – у мішку для сміття. Чоловікам сечовипускання простіше робити у пляшку з-під молочних продуктів. Жінкам це набагато складніше. Можна також скористатися пакетом для сміття та судном.

Такий порядок дій підходить для тих, хто може контролювати процес. Тим, хто не здатний зробити це самостійно, підходить лише памперс. Одягаючи його, не забудьте про захист шкіри. Перебуваючи у гігієнічному засобі, шкіра виявляється під впливом якогось «парникового ефекту». Треба обов'язково використовувати крем із захисними функціями, який створить бар'єр, не дасть розвинутися пролежням. Після кожного туалету всі надлишки мають видалятися. Одним із гігієнічних варіантів, що зарекомендували себе як засіб боротьби з попріллями та пролежнями – депіляція. Чим менше волосяного покриву, тим легше доглядати шкіру.

Такі прості та доступні інструменти не вимагають великих матеріальних витрат. Важливим є постійний догляд, а при виникненні проблем – вчасно розпочате лікування. У будь-якому випадку лікар завжди підкаже і дасть поради, як краще доглядати хворого, що лежить.