Red River — Виробник байдарок, пакрафтов для спорту та відпочинку

0
368

Пам'ятається, років двадцять тому в моєму колі спілкування вперше проскочила інформація про деяких надувних чудо-човнах, якими користуються іноземні велотуристи, що поєднують покатушки зі сплавом. Дані човни, будучи виготовлені з сучасних матеріалів, важили трохи більше трьох кілограм, а в упакованому вигляді займали обсяг, який можна порівняти зі згорнутим спальником.

Звісно, ​​це були пакрафти. І для того часу вони виявилися сенсацією — адже жодного порівняння не йшли з тими п'ятнадцятикілограмовими гумками, які ми тягали на горбу на сплави і рибалки.

Але тоді з покупкою пакрафтів були складності. По-перше — їх виробники розташовувалися виключно за кордоном, по-друге — коштували ці човники майже вдесятеро дорожче за звичайну радянську «Уфимку». У нас ні в кого на той час зайвої тисячі євро в кишені не завалялось, тому про пакрафти довелося лише помріяти, відклавши цю мрію «на потім».

Але прогрес на місці не стояв. Поступово на території колишнього СРСР відкрилися фірмочки, що займаються поклейкою пакрафтів. Цілком очевидно, що з тих пір легковажні чудо-човни виявилося простіше купити, та й ціни на них стали цілком демократичними для нашого споживача.

У цій статті я докладно розповім про всі вищеописані нюанси — щоб допомогти потенційному покупцеві визначитися з вибором та «автоматом» відповісти на деякі його запитання. Але спочатку трохи теорії. Ред Рівер — Виробник байдарок, пакрафтов для спорту та відпочинку, купуйте!

Red River — Виробник байдарок, пакрафтов для спорту та відпочинку

Різновиди пакрафтів та їх призначення

Нині пакрафтинг практично став самостійною дисципліною у водному туризмі, і сфера використання мініатюрних човнів помітно розширилася. Якщо по першості на них тільки сплавлялися та переправлялися, то зараз ними користуються для:

  1. Тривалих автономних експедицій.
  2. Сплаву по бурхливій воді (долаючи пороги аж до IV к. с.).
  3. Рибалки.
  4. Полювання.
  5. Морських та озерних походів.
  6. Комбінованих походів усіх мастей та різновидів.

Навіть альпіністи і спелеологи стали користуватися пакрафтами, наприклад — щоб дістатися в важкодоступні місця, або заради жарту поплавати по підземному озеру в якійсь свіжовідкритій печері.

Старанні виробники плавзасобів під час розробки враховували запити споживача, у результаті «еволюція» легковагих човнів дала три гілки. До теперішнього часу можна виділити такі різновиди пакрафтів:

  1. Для переправ та прогулянок.
  2. Експедиційні.
  3. Для бурхливої ​​води.

Відомо, що це розподіл трохи умовне, і народ останнім часом часто розсуває рамки використання тієї чи іншої пакрафта. Наприклад — сплавляється річками на чисто «переправних» човниках, а на експедиційних проходить пороги.

Проте, навчені досвідом туристи-водники ні-ні, та й повторюють приказку «всяк цвіркун — знай свою шістку». І рекомендують все-таки використовувати для конкретної мети той пакрафт, що для них призначений.

Вся справа в тому, що «не в своєму шляху» пакрафт поводиться трохи гірше, ніж у тих умовах, під які «заточений», і вимагає від користувача помітно більших фізичних зусиль, уваги та навичок.