Ризики при кредитуванні під заставу нерухомості

0
346

Споживчий кредит — це можливість отримати гроші в банку, коли власних коштів не вистачає на нагальні потреби чи велику покупку. Але якщо грошей потрібно більше, ніж банк готовий позичити у межах споживчого кредиту, можна взяти кредит під заставу нерухомості. Далi розкажемо вам про ризики при кредитуванні під заставу нерухомості.

Кредит під заставу нерухомості — один із видів кредиту із забезпеченням. Позичальник бере гроші у банку під відсоток, а як гарантії залишає свою нерухомість. Якщо позичальник зможе повернути кредит, банк продасть його нерухомість, погасить борг за кредитом, а залишок перерахує позичальнику.

Ризики при кредитуванні під заставу нерухомості

Де отримати кредит під заставу нерухомості

Кредит під заставу нерухомості видають банки та приватні інвестори. Останні активно пропонують в інтернеті свої послуги як "кредити під заставу нерухомості". Поясню, що вони відрізняються.

Банки розглядають кредитну заявку, перевіряють платоспроможність клієнта та схвалюють кредит виходячи з поданих документів. Навіть із заставою банку важлива платоспроможність клієнта. Якщо позичальник перестане платити кредит, банк стягуватиме борг за процедурою, яка обумовлена ​​в законі та банківських документах.

Приватні інвестори найчастіше звертають увагу лише на вартість та ліквідність об'єкту нерухомості. При цьому платоспроможність позичальника для них не така важлива. Отримати гроші у приватного інвестора простіше, тому їхня ставка вища — до 7% на місяць, тобто на рік може вийти до 84%, це залежить від об'єкта та ліквідності. Брати гроші у приватних інвесторів на тривалий термін невигідно. Якщо взяти 5 млн. під 5% на місяць, за рік доведеться віддати 3 млн. тільки відсотків плюс сам борг.

Хто може взяти кредит під заставу нерухомості

Заставний кредит може оформити будь-який власник нерухомості. Якщо немає квартири чи будинку у власності, можна залучити позичальника, який має власність. Якщо основний позичальник зможе виплачувати кредит, відповідальність ляже на созаемщика та її майно. Банку не важливо, хто буде основним позичальником, а хто — позичальником. Головне, щоб була ліквідна застава.

Також банк накладає обмеження на максимальну кількість позичальників: зазвичай не більше чотирьох, включаючи основного. Ще враховують вік на момент повного погашення — кредит потрібно погасити доти, доки не виповнилося 65 років.

Кредит під заставу нерухомості може бути складно отримати керівникам компаній, їх заступникам та головним бухгалтерам, індивідуальним підприємцям та власникам (власникам) бізнесу з часткою 5% і більше.

Чи потрібно перевіряти кредитну історію під час оформлення кредиту під заставу. Кредитну історію краще перевірити у будь-якому випадку: у ній можуть бути помилки або незакриті кредитні картки. Кредитний звіт можна отримати у бюро кредитних історій (БКІ).