Саджанці фруктових та плодових дерев

0
343

Хурма, лимони, апельсини, гранати та інші екзотичні плоди потрапляють на прилавки магазинів із теплих країн. У регіонах із суворим кліматом на вулиці їх неможливо виростити. Проте заради цікавості квіткарі намагаються отримати деревце із насіння купленого фрукта. Нічого складного в цій витівці немає. Треба лише в квітковий горщик із ґрунтом посадити кісточку хурми вдома та дочекатися сходів. Подальші дії засновані на правильному догляді, щоб паросток розвивався, сформувалося дерево. Саджанці фруктових та плодових дерев ви можете замовити тут https://sadubykovunu.com.ua/.

Саджанці фруктових та плодових дерев

Батьківщина хурми

Перші дерева хурми виявили біля Китаю близько 5 століть тому. Ця країна тепер вважається батьківщиною культури. Згодом вона потрапила до Японії, а з 19 століття вирощується на нашій території. Теплолюбна культура зростає у південних регіонах, плоди встигає віддати до настання холодів. Висота дерева у природі сягає 7,5 м-коду.

Щоб дочекатися плодів на вирощеному деревці, кісточку треба взяти з сорту хурми, що самозапилюється. Однак, при покупці фрукта в магазині неможливо отримати достовірну інформацію. Доводиться купувати те, що є. Навіть при такому убогім виборі віддати перевагу потрібно зрілий плід. Він повинен бути свіжий, що не піддавався заморозку. Фрукт укладають на блюдечко, ставлять поблизу батареї або іншого джерела тепла для дозрівання. Кісточку можна буде витягувати після розтріскування шкірки та повного засихання чашолистків.

Які потрібно створити умови для нормального зростання

Щоб виросла хурма будинку в горщику з кісточки, необхідно створити відповідні умови:

  • деревце росте при розсіяному світлі;
  • навесні та восени, коли світловий день короткий, необхідно щодня досвічувати по 3 години;
  • полив регулярний, але не можна створювати болото;
  • щодня треба обприскувати листя теплою чистою водою;
  • Взимку дерево відправляють у затінене місце, де підтримується температура від +5 до +10оС.

Хурме для нормального розвитку потрібний тропічний клімат. Якщо квітникар не готовий його створити, безглуздо починати пророщувати кісточку.

Технологія вирощування хурми

Бажано посадити хурму з кісточки у домашніх умовах, взявши для цього кілька плодів. Причому краще їх купити різного ґатунку. При такому підході збільшуються шанси отримання хороших сходів і дерева, що плодоносить.