Дрони для агрономів: нові можливості БПЛА у сільському господарстві

0
427

Коптерні безпілотники, або дрони – можуть оснащуватися різною кількістю гвинтів, що дозволяє чудово справлятися з точковою зйомкою в одному місці для обстеження невеликої земельної ділянки, тривимірного моделювання, обприскування. Квадрокоптери відрізняються простою конструкцією, стабільністю польоту та надійністю. До недоліків БПЛА цього виду можна віднести невелику швидкість і обмежений час польоту, через що радіус дії менший, ніж у літакових дронів. Детально тут agro-aviator.com.ua.

Дрони для агрономів: нові можливості БПЛА у сільському господарстві

Технічні характеристики та особливості:

  • час польоту – від 25 до 60 хв;
  • продуктивність до 2 тис. га на добу;
  • ефективний для точкових зйомок полів або суцільних зйомок для господарств з посівною площею до 5 тис. га.

Безпілотники цього типу є найпоширенішими у господарствах України. Особливою популярністю користуються китайські моделі DJI. Це якраз ті варіанти дронів, які ідеально підходять агроному, відрізняються компактністю, можуть без проблем «зависати» на потрібній висоті, дозволяють організувати політ на наднизькій висоті та отримувати знімки надвисокої роздільної здатності. Весь політ здійснюється на максимально низькій висоті, різкі стрибки та стрибки повністю виключені, що дозволяє економити витрати енергії та збільшувати продуктивність.

Дрони літакового типу ефективні у використанні при організації суцільної зйомки полів, коли основна мета — побачити все поле цілком, окремо взяті її точки або провести моніторинг групи полів, що знаходяться на відстані один від одного. Мультироторні безпілотники є ідеальними для використання на компактних полях площею до 5 тис. га, для проведення точкового обстеження, зйомки окремо взятих ділянок, що дозволяють оцінити актуальні проблеми на полі.

Сьогодні дрони та БВС літакового типу доступні не лише великим агрохолдінгам та комплексам. Завдяки помірній вартості та поширеності навчальних курсів з управління апаратами, зйомку БЛА можуть собі дозволити середні та навіть дрібні фермерські господарства.

Крім того, абсолютно не обов’язково купувати безпілотник. Його можна орендувати або замовити послугу із застосуванням безпілотників у професіоналів.

Дрони для агрономів: нові можливості БПЛА у сільському господарстві

Які завдання у сільському господарстві можна вирішити за допомогою дронів

  1. Інвентаризація земель – побудова електронних карток полів.
  2. Побудова цифрових моделей поверхні.
  3. Оцінка якості посіву – підрахунок кількості сходів та оцінка їх взаємного розташування.
  4. Моніторинг стану посівів – виділення проблемних зон на полях.
  5. Ідентифікація на полях
  6. Оцінка стану посівів перед збиранням.
  7. Відеомоніторинг збиральних робіт.